St. Petersburg International
Economic Forum


Russian export catalogue


Ruské středisko vědy a kultury v Praze

Noviny

Předběžný program mezinárodního business fóra v Iževsku, v Udmurtské republice "BUSINESS MOST CENTRÁLNÍ EVROPA - PERSPEKTIVNÍ REGIONY ČESKÉ REPUBLIKY - UDMURTIE" (14. 10. 2014 - 16. 10. 2014)


Program mezinárodního business fóraUDMURTSKÁ REPUBLIKA se rozkládá v západní části středního Uralu. Hlavním městem je Iževsk, který hraje jednu z klíčových rolí v hospodářství celého uralského regionu, je celosvětově známý produkcí velice kvalitní oceli a rozvinutým strojírenstvím. Je považován za významné vědecko-technické centrum.

Demografická situace v regionu je relativně, ve srovnání s jinými regiony Ruské federace, velmi dobrá, jde o jeden z nejstabilnějších regionů v Ruské federaci, který je otevřen ke spolupráci s regiony České republiky.

V této oblasti je také největší koncentrace zbrojovek. Nejznámějším Udmurtem na světě byl muž jménem Kalašnikov, po němž se nazývá nejslavnější samopal na světě (AK-47), vyrobený v této oblasti, který je velmi dobře znám také v České republice. V souvislosti s rozvojem průmyslu ale dochází v Iževsku i k rozvoji kultury.

Za připomenutí jistě stojí pěvecký sbor 70letých babiček z udmurtské vesnice Buranovo – „Buranovskie babuški“, který získal 2. místo v soutěži „Eurovision 2012“ a udivil diváky této soutěže při vystoupení svojí originalitou, upřímností a odvahou vystoupit před televizními diváky. Tento projekt vzbudil zájem nejen v Rusku, ale i ve světě, např. Japonsku nebo Finsku.

Co se týká porodnosti, zaujímá tento region první místo ve Volžském regionu.