St. Petersburg International
Economic Forum


Russian export catalogue


Ruské středisko vědy a kultury v Praze

Noviny

9. a 10. září tohoto roku Petrohrad představíl v Praze své kulturní bohatství v rámci kulturně-turistické prezentace druhého města Ruska.
Své umění, tradice a krásy ruská delegace představila koncertem, divadlem, baletní dílnou a fotografickou výstavou. Dny Petrohradu v Praze přichystaly Vláda Sankt Peterburgu ve spolupráci s pražským magistrátem.

V úterý 9. září v Kostele sv. Šimona a Judy se uskutečnil koncert petrohradského komorního souboru dua PetRo. Ve středu 10. září dopoledne zájemci o klasický tanec měli možnost zúčastnit se baletní dílny, kterou provedla docentka katedry tance na petrohradské baletní akademii Maria Gribanovová v baletním sále Státní opery. Ve středu večer pro hoste smíchovského Švandova divadla petrohradské divadelní sdružení Komik-Trust ukazalo jejich taneční představení s pantomimou White Side Story.

Současně ve Škodově paláci je k vidění do konce měsíce snímky nejznámějších míst a památek ruské metropole, včetně z nezvyklých úhlů či v detailech, pořízené dvěma známými městskými fotografy.

Tato akce stala konkrétním výrazem dlouhodobých přátelských vztahů. Jejím cílem je ukázat krásy a zajímavosti Petrohrada, a pozvat Pražany k návštěvě tohoto překrásného města (www.visit-petersburg.ru).